ЗНАЙТИ ПОСЛУГУ:
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Якщо вашу річ зіпсували

У своєму блозі ми пишемо на різні теми. Про все, що може стати вам корисним та пригодитись в повсякденному житті.

І оминути увагою те, що турбує клієнтів хімчисток ледь чи найбільше - просто не можемо.

«А якщо з моїми речами щось станеться?» «Чи можете ви зіпсувати мій одяг?» «Чи заберу я його справді «як новим» після чищення?»

Питання, які хвилювали, мабуть, кожного, хто хоч раз здавав свої в хімчистку.

Чи може це статись? Чому? Хто винен? І що робити?

Розберемось разом.

Тож, в вашому житті сталась хімчистка. Ви приносите улюблену, але вже не зовсім чисту, річ в пункт прийому, вітаєтесь з привітним адміністратором (а на наших пунктах всі адміністратори привітні) і після того, як ваші речі забрали та оглянули, ви отримуєте квитанцію.

Зверніть увагу на цей рядок.

Для виробів, що приймаються в обробку, встановлені чотири міри зносу :

10% - нові речі, які не були у вживанні і довго не зберігались, не мають дефектів виробництва і ушкодження волокон.

30% - малозношені речі з незначним забрудненням, які не піддавались пранню, хімчистці і перефарбовуванню, не мають ушкодження волокон.

50% - ношені, прані, чищені, перефарбовані, вигорілі, чи потерті речі, що мають заломи на ліктьових згинах і тому подібне.

75% - дуже забруднені речі, в яких зіпсований колір і волокна тканини, "побиті" міллю, з волосяним покривом, що звалявся, спущеними петлями і т.д.

Вартість прийнятих виробів встановлюється за узгодженням з замовником або на підставі підтверджувальних документів (цим документом є ваш чек на річ).

Наявність чеку на ту річ, яку ви зібралися здавати в хімчистку - необов'язково, але непогано, якщо ви його зберегли після купівлі.

Оформлюючи замовлення та підписавши квитанцію, ви погоджуєтесь зі вказаною вартістю виробу, відсотком зносу, видом обробки, відміченими дефектами, а також підтверджуєте, що ознайомлені з можливістю прояву прихованих дефектів і допустимою усадкою виробу після обробки.

І коли ви будете забирати свої речі - обов‘язково перевірте їх та ретельно огляньте, не відходячи від каси. Чи не залишилося на ньому плям і чи не змінив він свій колір. Пам'ятайте, що вироби після хімічного чищення мають бути чистими і не мати плям, потьоків, запаху миючих засобів, сторонніх волокон, пуха і пилу. Також вони повинні зберігати первинну форму, розмір, колір і малюнок тканини. Речі мають бути без зморшок, заломів, викривлень ліній шва, відблисків, обриву підкладки і інших дефектів.

Згідно ч. 3 ст. 10 Закону України "Про захист прав споживачів", якщо ви виявите недоліки у виконаній роботі, то можете на власний розсуд зажадати у виконавця або безкоштовно перечистити річ, або зробити вам знижку.

Уважно ставтесь до наявності і кількості фурнітури. Ми часто жартуємо, що навіть під час купівлі речі не так ретельно треба оглядати, як після хімчистки. Тому вказуємо точну кількість великих і маленьких гудзиків, їх стан (потерті, тріснуті, вигорілі і так далі) і детальний опис дорогої фурнітури. Якщо кольорова гамма фурнітури відрізняється від кольору самої речі, відмічаємо і це. Усі присутні на речах змійки також ретельно перевіряються.

Претензії споживач може висувати як при прийомі речі, так і впродовж гарантійного терміну, встановленого договором (гарантійний термін зазвичай прописується в квитанції про прийом речі).

Також в квитанції обов'язково мають бути: 

Чому в квитанціях описуються всі забруднення і пошкодження настільки детально?

Фахівці в приймальних пунктах описують усі ушкодження, щоб ви після отримання одразу звернули увагу, що ваші речі й справді виглядають інакше, свіжими і чистими. Також це важливо, тому що орієнтує технолога на очищення певних місць одягу і видалення забруднених ділянок і допомагає застосувати потрібний хімікат на певну пляму.

Дуже добре, якщо, здаючи свої речі, ви одразу покажете або розповісте про конкретну причину, через яку звернулись до нас. Це може бути пляма, потертість або зміна кольору речі. По-друге, і це дуже важливо, розкажіть про причину появи плям або вицвітання. Ця інформація дозволить найточніше підібрати засіб для чищення.

Якщо на речах присутнє маркування про способи чищення від виробника (і це маркування відповідає дійсності - що важливо) - це значно полегшує задачу працівникам хімчистки. Але, якщо річ, приміром, пошита на замовлення в ательє, і на ній відсутні будь-які знаки про чищення, що тоді?

Не всі питання може вирішити адміністратор. Для допомоги та з’ясування нюансів приходять наші фахівці-технологи, які провівши проби препарату, дадуть вам чесну відповідь - можлива хімчистка для ваших речей чи ні.

Бувають випадки, коли ми беремо речі на чистку, але розуміємо, що через особливості тканини чи пошиття результат передбачити не можемо. Головне наше правило в таких випадках - не приховувати. Ми завжди чесно попередимо клієнта і надамо право прийняти рішення щодо чищення самому.

Що може статись?

Речі можуть зіпсуватись в процесі чистки через приховані дефекти.

Найбільш поширені:

- Невідповідність маркування на ярлику тим правилам по догляду, які дійсно підходять. 

І можемо сказати з власного досвіду, серед непередбачених ситуацій - це номер 1. На жаль, навіть відомі всім бренди з преміум-сегменту “грішать” подібним. Коли на ярлику чітко вказано, що показана чистка саме цим препаратом, і ні яким інакше, а на практиці - якраз цей розчинник категорично не підходить виду тканини. Або навпаки, на маркуванні перекреслені всі види хім- та аквачистки. Як же тоді чистити річ? В таких ситуаціях наш технолог не спить ночами в роздумах, а днями ( і це не перебільшення) чаклує над річчю, щоб зробити її знову як нову, не нашкодивши, поклавшись тільки на власні знання та досвід.

- В сильно забруднених речах присутній непомітний під товстим шаром бруд пропалини, затертості, невивідні плями, дефекти тканини, які проявляються тільки після чищення. 

- В неякісно проклеєних речах клей вимивається, утворюючи темні плями на поверхні виробу.

 - Дефекти шкіри - неправильне виготовлення, плями крові, порізи - які теж дадуть про себе знати після чищення. 

Виріб, виготовлений з шкіри різної якості, може нерівномірно деформуватись в процесі хімічного чищення.

- Неякісне фарбування речі - після чищення нерівномірно міняється відтінок, незважаючи на наявність значка, який дозволяє цей вид чищення.

-  «Чаклування» над плямами вдома в спробах вивести їх самотужки

Цілком можливо, ви вивели пляму і принесли цю річ в хімчистку вже з іншої причини. Але побутова хімія, яка використовувалась для усунення забруднення, спрямована на отримання миттєвого результату і не піклується про подальшу якість речей. До складу таких препаратів додаються потужні реактиви і ні краплі щадних компонентів. Тобто, після чищення такими засобами якість виробів з кожним разом погіршується, оскільки хімікати з'їдають волокна і фарбу тканини і шкіри. В хімчистці використовуються професійні чистячі і миючі засоби, спрямовані на виведення плям і збереження якості речей. Якщо плями на речах були заздалегідь оброблені домашньою хімією, після хімчистки можуть проявитися наслідки їхнього використання.

І саме на хімчистку лягає відповідальність за те, що станеться з річчю після того, як для видалення плям буде застосована професійна хімія. Тому ми вважаємо своїм обов’язком просто і зрозуміло розповідати своїм клієнтам, що і як відбувається з одягом і не треба терти ацетоном пляму від олії.

Тож не варто ризикувати, особливо дорогими речами, залишаючи на волю випадку результат домашньої обробки. Ви ж знаєте, куди звернутись?:)

- Старі пропалини від праски, яких не було видно

Сучасні хімчистки роблять всі операції на спеціальному устаткуванні і праски оснащені захистом від пропалювання. Звідки ж вони взялись на речах? Маленькі припали від домашньої праски чи сигарет, які з’явились раніше, можна не помітити, але під впливом професійних чистячих засобів, пошкоджені мікроволокна тканини починають випадати. А мікропошкодження від поїдання міллю чи неякісної побутової хімії взагалі стають помітними не одразу. Проте гарно проявляються після хімчистки. На місці зіткнення сигарета, праска або побутова хімія припалюють частинки мікроволокна матеріалу і після дії професійних чистячих засобів ці пошкоджені мікроволокна випадають, утворюючи отвори і/або білясті області на одязі.

- «Свіжість» плями

Професійні препарати, які використовуються для виведення плям в хімчистках, в змозі видалити практично будь-яку пляму. Пляму свіжу. Чим довше забруднений одяг лежить без уваги, тим більш невідворотними стають процеси, що відбуваються. Жирні плями окислюються, фарби полімеризуються, плями від чаю, кави і соків фарбують структуру волокна, в плямах від молока згортається білок. І тим менше шансів на те, щоб видалити цю пляму.

В результаті всього вищеперерахованого може статись усадка, розрядка ниток, схід барвника, покриття, зміна структури тканини та інше.

Іноді виробник ставить маркування, що забороняє будь-яку обробку. Це означає, що він сам не гарантує і не знає, що може статись з річчю при чищенні або пранні. Таку річ ми беремо в роботу тільки з відома замовника.

На одному виробі дуже часто зустрічаються різні матеріали і логіка підказує, що їм потрібні абсолютно різні умови обробки. Але всупереч розсудливості, виробник маркує річ одними і тими ж знаками обробки для всіх частин одягу.

 Пухові куртки

 

Найактуальніші “клієнти” хімчисток зараз і найбільша біль одночасно. Існує велика різноманітність торгових марок пуховиків від недорогих китайських до дорожчих, на кшталт, Gucci, Galliano, Dolce Gabbana та ін. Наша хімчистка приймає в обробку будь-які марки.

Те, з чим ми зіштовхуємось останнім часом - це невідповідність наповнювача на маркуванні і в реальності. Відповідно і підібрати оптимальний і правильний метод чищення, орієнтуючись на таке маркування - неможливо. Тому що воно абсолютно не відповідає дійсності.

У деяких пуховиків, наприклад, виробник рекомендує чищення в розчиннику перхлоретилен, а він абсолютно не підходить для цього типу тканини чи аксесуарів. І як наслідок ми отримаємо поплавлену фурнітуру, кнопки, які були обтягнуті поліуретановим покриттям. Частини, в які вшитий пух, можуть бути зроблені з матеріалу, який не витримує чищення в розчиннику, і матеріал перетворюється в субстанцію, схожу на картон.

Другий варіант - це коли пуховики кольорові, і барвник закріплений неякісно. Виробники таких пуховиків рекомендують хімічне чищення, а при такій обробці ризик зриву фарби. В місцях найбільшої експлуатації (лікті, під пахвами) - сильні потертості. На жаль, під забрудненнями цього не видно, а після чищення такий дефект проявляється, наприклад, по швах з внутрішньої сторони рукавів. Тому при здачі в хімчистку на це треба звернути увагу.

Як правило, для таких речей ми рекомендуємо аквачищення - тобто прання зі спеціальними препаратами.

Незалежно від фірми-виробника, до всіх речей ми ставимось з великою обережністю та гарантуємо делікатне продумане чищення. В інакшому випадку - незалежно від причин - ми повернемо вам гроші.

Гарантовано.

Тож звертайтесь тільки в надійні хімчистки. 

Ваш ЦЕХ

 

В ДОДАТКУ ЦЕХ ЦІНИ НИЖЧІ

Насолоджуйтеся життям.
А ми подбаємо про ваші речі!
Ще зручніше зв'язатися з нами - через наш додаток