- Про нас
- Послуги
- Акції
- Прайс-лист
- Пункти прийому
- Наші роботи
- Засоби для дому
- Блог
- Замовити доставку
Складно уявити гардероб будь-якої людини без наявності в ньому речей білого кольору. Повністю білі, комбіновані або з оригінальною вишивкою вироби приємно радують око і дарують гарний настрій. Продовжити термін експлуатації тканин різних видів і зберегти бездоганну білизну можливо, якщо знати, як відбілити матеріал, не пошкодивши його волокон. Незважаючи на те, що існує маса різних хімічних засобів, виникає безліч питань і складнощів, пов'язаних з виведенням плям і відновленням кольору.
Уже багато десятиліть кожна господиня прагне зробити процес прання менш трудомістким і в той же час досить результативним. Народні засоби через багато років не втрачають своєї актуальності і виправдовують довіру, але тільки в тому випадку, якщо всі дії виконані правильно. Сучасна пральна машина -Надійний помічник, але у випадку з двоколірними моделями одягу краще обмежитися ручним пранням. Стильні чорно-білі речі або іншої контрастною колірної гами швидко втрачають свою привабливість, якщо не дотримуватися температурного режиму і особливі рекомендації, зазначені на етикетці. Злиняти одяг важко повернути в первозданний стан, тому важливо відразу після покупки ознайомитися з інформацією, як відбілити білі речі того чи іншого типу, щоб уникнути багатьох ускладнень і необхідності швидкої їх заміни на нові.
Важливим моментом перед тим, як приступити до відбілювання виробів, є підготовчий етап. Необхідно врахувати кілька основних нюансів:
На сьогоднішній день розрізняють відбілювачі декількох груп: оптичні, хімічні, кисневі і з вмістом хлору. Перші здебільшого маскують забруднення, а другі їх руйнують і сприяють їх видалення під час прання відповідним чином. Великою популярністю користуються кисневі відбілювачі, які в своєму складі містять речовини, що сприяють тканинами виділяти кисень, температура води при цьому повинна бути не менше 80 градусів, тому не для всіх тканин підходить такий варіант. Хлоросодержащие засоби ефективні при будь-якій температурі, але діють більш агресивно і здатні руйнувати волокна тканини. Не випадково, щоб досягти очікуваного результату до питання, ніж відбілити, потрібно поставитися з усією відповідальністю.
Білосніжні сорочки, блузки, футболки - це важлива частина гардероба чоловічої та жіночої частини населення. Найбільш зручними і практичними вважаються дані вироби з бавовняних тканин, їх волокна більш стійкі до різних впливів як високих температур, так і хімічних засобів. Крім відбілювачів класичного зразка, які в широкому асортименті запропоновані в магазинах, для них застосовні і випробувані багатьма народні засоби.
Обов'язково перед тим, як відбілити білу футболку, важливо враховувати, що концентрована «білизна» не повинна потрапляти безпосередньо в чистому вигляді на одяг, щоб не привести її до зниження зносостійкості. Блузи з шовку або синтетики ні в якому разі не можна піддавати такому випробуванню. Недозволено прати білі речі в дуже гарячій воді в поєднанні з отбеливающими речовинами, які не підходять даному виду тканини в пральній машині, інакше доведеться витратити багато сил, щоб привести їх у порядок. Неприємну жовтизну може надати перегрівся праска, тому процес прасування не менш важливий, ніж всі інші процедури.
Щоб зрозуміти, як відбілити білу сорочку, необхідно звернути увагу, з якого матеріалу вона виготовлена. У багатьох випадках підручні засоби прийдуть на виручку:
Безпосередньо виробляти сушку білих речей рекомендується, вивернувши їх навиворіт в вертикальному положенні в затінених від сонця місцях, так як ультрафіолетові промені можуть надати невелику жовтизну або сірість.
Щоб зберегти виріб, а також не нашкодити власному здоров'ю, слід:
Найбільш неприємним сюрпризом стає такий момент, коли білизна після прання набуває невластивий йому відтінок. Таке трапляється, якщо в пральну машинку разом з білими випадково потрапило кольорове виріб або в кишенях були сторонні речі, які віддали своє забарвлення. Перед тим, як відбілити полинялі речі, слід знати кілька способів, доступних всім.
Безсумнівно, щоб отримати оптимальний результат, не слід витрачати час даремно. Коли світлий одяг полиняла відразу після прання, її потрібно негайно занурити в воду з льодом, додавши 1 склянку харчової солі, почекати поки зайва фарба виведеться з допомогою холодної води. Далі слід звичайне прання і полоскання. Для застарілих плям на білизні існують способи, перевірені часом.
Настругати господарське мило, до нього додати половину склянки кухонної солі, і по 1 ст. л. крохмалю з лимонною кислотою і з водою довести до кашоподібного стану. При необхідності відбілювач може замінити мило. Дану суміш рівномірно розподілити на плями і залишити не менше ніж на 10 годин, після чого добре випрати і кілька разів прополоскати у воді кімнатної температури.
Запрані речі можуть виглядати більш привабливо після інтенсивної обробки. Іноді, щоб відбілити білі речі в пральній машині, досить збільшити кількість порошку і відбілювача, підвищити температуру, продовжити час впливу і додати кальциновану соду.
Дуже часто для того, щоб посилити процес позбавлення від линялих плям, можна застосовувати замочування постраждалих тканин в різних розчинах, наприклад:
Перед тим, як відбілити полинялі речі професійним відбілювачем, важливо вивчити етикетку і особливості тієї чи іншої тканини. Кисневі кошти ефективно борються з плямами від линьки тканин і для білих йдуть зазвичай з позначкою White на упаковці.
Найчастіше надовго замочувати білизну в хлорвмісних відбілювач не варто, так як в найближчому майбутньому тканину стає тонкою, може швидко порватися і втратити свою еластичність.
Линьку речей краще попередити, ніж виправити, тому ніколи не варто поспішати завантажувати без розбору в пральну машину одяг яскравих кольорів і забарвлень. Заощаджений час в подальшому доведеться витрачати на реабілітацію виробів, які навіть не було часу поносити:
Практично всім відомо, що білі речі не терплять недбалого до себе ставлення і вже через пару неправильних прань втрачають привабливу білизну, набуваючи невеселий жовтуватий відтінок. Невідповідні умови і тривалі терміни зберігання теж залишають свій слід. Для того, щоб відбілити білі речі від жовтизни, важливо враховувати деякі правила:
Не можна застосовувати такі методи, як кип'ятіння і використання хлорних відбілювачів для синтетики, шовку, шифону і тому подібних тканин, щоб не довелося втратити річ безповоротно. Ніжні, примхливі тканини успішно повертають колишню білизну завдяки марганцю.
Багато господині шукають дієвий метод того, як відбілити тюль від жовтизни, адже від такої проблеми ніхто не застрахований. Існує маса варіантів на вибір:
Способів того, як відбілити тюль в домашніх умовах, багато, але висушити виріб виявляється не менш важливо. Матеріал рекомендується берегти від прямих сонячних променів, тому її краще розвісити в тіні на вулиці або відразу повернути на колишнє місце, якщо вона практично суха після прання.
Перед тим, як відбілити пожовклі речі, важливо дотримуватися правил безпеки, і при використанні великої кількості відбілюючих засобів надягати гумові рукавички. На перший погляд нешкідливі аптечні препарати ні в якому разі не можна поєднувати з побутовою хімією, нашатирним спиртом або содою, так як таке поєднання викликає шкідливі пари. Абсолютна помилка, що одночасне застосування двох методів дасть кращий ефект, розумніше виконувати всі рекомендації. Наприклад, зеленка і перекис водню нейтралізують один одного, в зв'язку з чим і застосовуються тільки нарізно.
Багато людей вважають за краще мати простирадла, підковдри і наволочки класичного білого кольору, так як і відпочивати на них приємно, і доглядати нескладно. Зазвичай такий тип виробів виготовляється з натуральних тканин, волокна яких досить міцні і витривалі. Полотна витримують практично всі види відбілювання. Щоб заощадити час і кошти, не можна прати білосніжну білизну разом з кольоровим, інакше білизна буде загублена. Також постільна не любить сильного занашіванія, тому рекомендується не рідше, ніж один раз на тиждень, його міняти.
Часто виникає питання, чим відбілити наволочки, які найбільше брудняться. Поряд з іншими варіантами, стоїть давно відомий спосіб виварювання в окропі. Відразу необхідно знайти великий емальований бачок або таз, в який з розрахунку на 5 літрів води додають:
Білизна занурюють в отриману суміш і киплять не менше 1 години на середньому вогні, час від часу повертаючи для кращого результату. Після чого дістають і полощуть в холодній воді.
Плюсом виварювання є дешевизна і відмінний результат. До мінусів відноситься безпосередня присутність і тривалість процедури.
Визначити то, як відбілити біле постільна білизна в кожному окремому випадку, допоможе ступінь його забруднення і тривалість зберігання в баку для білизни. Якщо виріб не має застарілих плям і регулярно стирається, то порошку і відбілювача, який додають в пральну машину, буде цілком достатньо, щоб зберегти білизну.
Так як постільну білизну необхідно гладити, то важливим етапом є необхідність стежити за тим, щоб воно не пересушує. Трохи вологі простирадла і підковдри легко розгладжуються і зберігають свіжий аромат.
Якщо доводиться вдатися до використання хлорвмісних засобів, важливо забезпечити гарне провітрювання або виконувати процедуру на вулиці. При виварювання важливо не забувати, про техніку безпеки, користуватися додатковими пристосуваннями, щоб уникнути опіку.
Найчастіше вишиванки одягають в особливих випадках: на свято; громадський захід; виступ і т.д. Догляд за таким виробом особливо дбайливий, адже ручна вишивка дорого цінується, і прати у пральній машині легко може її пошкодити. Прання вручну повинна передбачати застосування максимально сприятливих засобів.
Ні в якому разі не можна вдаватися до відбілювачів з хлором і інших агресивних препаратів. Гаряча вода також може додати масу неприємностей, тому обов'язково стежити за температурою. Перед тим, як відбілити білі речі такого типу, важливо ознайомитися з деякими правилами:
Праска при прасування вишитої сорочки виставляється температурою не вище 200 градусів, і сама вона повинна бути трохи вологою. На м'якій поверхні прасування виробляють через марлю і тільки з виворітного боку. Праска не повинен кататися з боку в бік на місці вишивки, його просто ставлять на певну ділянку, а через пару секунд знімають. Перш ніж надягати або вішати одяг на тремпель, її залишають на прасувальної дошки до повного охолодження.
Незважаючи на те, що білий одяг вимагає набагато частіше відбілювання, ніж інших видів, питання, як відбілити кольорові речі, також є актуальним. Залежно від того, з яких саме волокон виготовлено той чи інший виріб, можна визначити, як правильно оживити його забарвлення. Засоби для виведення плям з позначкою «Color» здатні вирішити масу проблем і не нашкодити.
Для чорно-білої речі можна застосувати народний метод, що складається з зеленого чаю і солі. Футболка або інший одяг замочується в відварі зеленого чаю, а місце забруднення або потускнения кольору посипається сіллю і залишається на півгодини. Після чого залишається випрати і добре виполоскати.
Масну пляму на вовняному светрі слід виводити дбайливо і делікатно. Крім спеціальних засобів для виведення плям, використовують крейду. На 0,5 кг вовни потрібно 1кг подрібненого крейди, який розчиняється в 3 літрах холодної води, і в такому складі замочується виріб. Періодично светр провертають. Далі полощуть і висушують.
У зв'язку з тим, що кольорові тканини вимагають більш щадного відбілювання, ніж повністю білі, важливо уважно вивчати інструкцію застосовуваних мийних засобів. Краще перевірити реакцію тканини на відбілювач, завдавши невелику кількість на малопомітне місце, щоб відразу його повністю не зіпсувати.
Існує дуже модний одяг з різними малюнками. Сьогодні на тканини наносять зображення улюблених героїв, портрети і оригінальні написи. Володарі таких виробів не завжди знають, як відбілити білі футболки з малюнком, що призводить до багатьох розчарувань. Щоб основі не полиняла і малюнок залишився яскравим, не можна використовувати занадто гарячу воду і інтенсивно терти предмет гардероба при пранні, а також краще вибирати більш щадні програми в машинці. Можна закріпити колір за допомогою оцту, 100 г якого додають в таз з водою і ненадовго замочують у такому розчині перед полосканням.
Стійки плями від соку або фруктів можна вивести за допомогою лимонної кислоти або свіжовичавленого лимонного соку незалежного від давності. Спочатку слід потримати ділянку з плямою над киплячою водою, а потім в розчині горілки лимонного соку змочити серветку і протерти забруднену ділянку.
Перед тим, як відбілити білі речі з малюнком, важливо переконатися, що вони не злиняє, і точно дотримуватися всіх рекомендацій, зазначених виробником. Незважаючи на те, що плями від поту добре вдається усунути за допомогою господарського мила і інших способів, краще уникнути їх глибокого в'еданія в тканину і частіше прати виріб. Яскраві кольори малюнка збережуться довше, якщо сушити футболку навиворіт в затіненому від сонця місці.
Для того, щоб відбілити білі трикотажні речі в домашніх умовах, потрібно пам'ятати, що агресивні засоби можуть посилити весь процес. Вирішуючи, ніж відбілити халат або вивести пляму на рушник, важливо враховувати, наскільки забруднення старе і сильне. Не можна діяти поспішно і необачно, адже відновити трикотаж після недбалого ставлення вийде далеко не завжди.
Крім спеціальних відбілювачів, можна використовувати німецьку сіль від плям «Sil», яка додається в гарячу воду, після чого на кілька годин в отриманий склад замочується скатертину або серветка. Таким чином, вдається:
У сучасному житті пропонується багато варіантів, як відбілити речі з трикотажу хімічним шляхом. Важливо своєчасно застіривать і замочувати серветки і скатертини, так як на кухні плями - це часте явище. Сушити речі краще на свіжому повітрі і прасувати в трохи вологому стані.
Таким чином, білі речі не тільки дарують своїм власникам приємні відчуття і впевненість у своїй привабливості, а й вимагають постійного уважного догляду. Серед постійного поспіху і суєти не завжди вдається зробити все вчасно і правильно. Щоб не ускладнювати собі життя, а також випадково повністю не зіпсувати улюблену річ, в деяких випадках ідеальним рішенням буде скористатися послугами хімчистки. Складні моменти краще довірити професіоналам, заощадивши час, сили і терпіння для більш важливих занять.