ЗНАЙТИ ПОСЛУГУ:
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Символи на ярликах. Розшифровуємо значення

Вам знайома ситуація, коли після прання ви витягували речі з пральної машини трохи не такими, як очікували? Приміром, светр став меншим на розмір чи полиняв, втратив елементи декору або ж був пошкоджений якось інакше.

При догляді, який не підходить, річ зношується швидше. А може й зовсім зіпсуватись після неправильного прання.

І якщо прати речі, не звертаючи уваги на символи на ярликах, такий результат цілком реальний.

Знаки на ярликах речей та білизни несуть важливу інформацію про те, який догляд потрібен вашому одягу. Універсальні символи були розроблені в рамках Міжнародної організації по стандартизації (ISO) і використовуються у всьому світі, незалежно від мови спілкування.

Використовується 5 основних символів по догляду за одягом:

для прання, сушіння, відбілювання, прасування та хімічної чистки.

Уважно розглянувши їх, розшифрувати решту знаків буде просто. Слід запам’ятати одне:

«X» на будь-якому символі означає “Не робити цього”.

До речі, етикетки та ярлики, якими маркуються текстильні вироби, придумали та стали активно використовувати досить давно - практично з тих самих пір, як з’явилась текстильна промисловість, запустились перші фабрики та майстерні. Метою таких бирок була винятково реклама: треба повідомити споживачу “їм’я” виробника - бренд.

Пізніше почали використовувати інші, зйомні етикетки, а на маленьких ярличках розміщувати інформацію, яка могла бути корисною для користувача - склад тканини і особливості догляду за річчю.

Кожна етикетка має ряд знаків з інформацією про прання і догляд за конкретним матеріалом. Якщо одяг виготовлений з різних матеріалів, то краще притримуватись інструкцій по догляду за найделікатнішими тканинами.

На ярлику показані способи та етапи прання, і кожному з них відповідає свій знак

На кожному текстильному виробі є знак, маркування догляду за одягом. Ярлик з рекомендаціями по догляду та експлуатації одягу містить інформацію про те, як правильно чистити, прати, сушити та прасувати одяг. Але часто ці умовні позначки незрозумілі. Нижче ми розкажемо про типові знаки на ярликах одягу.

Всі знаки, які стосуються умов прання, маркуються так:


Температура на символах може бути вказана цифрами (і тут просто розібратись), а може - крапками, як ми показуємо нижче:

Якщо символи прання відсутні ?

Якщо ви відрізали ярлик або виробник не попіклувався про те, щоб їх розмістити, можна керуватись кольором і типом тканини, з якого вироблена конкретна річ.

Бавовняні чи лляні речі можна прати і прасувати при високій температурі. Одяг з шовку, шерсті чи кашеміру, треба прати або вручну, або на режимі для делікатних тканин в пральній машині з вибором неагресивних засобів для прання.

Ярлики на одязі можуть вказувати на необхідні налаштування, які ми можемо контролювати та змінювати, наприклад: рух барабану, так звана механічна дія, режим полоскання (при нормальній чи нижчій температурі) та цикл роботи центрифуги (нормальний чи короткий).

Вибираючи параметри прання слід вивчити знаки на ярликах, звернути увагу на можливі лінії під зображенням тазу, що дозволяють встановити ідеальну програму.

Що ж значать лінії?

Делікатний режим прання

Якщо ви не збираєтесь виконувати позначення ручного прання на етикетці, використовуйте делікатний режим та періть в холодній воді. Можна використовувати спеціальні мішки для прання.

Знаки, які стосуються умов відбілювання, маркуються так:

Білосніжні речі завжди виглядають виграшно, але слід пам’ятати, що є одяг, який відбілювати не можна ні в якому разі. Про це розповість особливий значок на одязі. Тому перед процедурою обов’язково переконайтесь, що на ярлику немає перекресленого трикутника. Його наявність означає, що відбілювання тільки нашкодить вашому гардеробу.

Знаки, які стосуються умов сушіння, маркуються так:

Надмірне сушіння - одна з найшкідливіших речей, які допускають при догляді за одягом. Про те, як правильно висушити речі, повідомляють знаки всередині квадратного символу. Основних видів два: це сушіння в пральній машині (барабанна) чи в природніх умовах.

Сушильна машина

Технологія, яка використовується в сушильних машинах, при всіх своїх перевагах, не завжди гарно впливає на речі. Особливо високотемпературні налаштування. Для бережного догляду за одягом, часто рекомендується його розвісити та дозволити висохнути природнім шляхом.

Знаки, які стосуються умов прасування, маркуються так:

Догляд за речами полягає не тільки в видаленні забруднень, але й в грамотному застосуванні режимів прасування. Число крапок в знаку праски - це максимально допустима температура. По кількості цих крапок температурні позначення збігаються з аналогічними символами на прасці.

Знаки, які стосуються умов догляду з допомогою хімчистки, маркуються так:

Символи хімчистки виглядають як коло. Якщо на етикетці ви бачите такий кружечок - значить, уникнути професійної хімічної чистки не вдасться.

Ці знаки адресовані працівникам хімчисток. Букви в кружечках вказують на групи розчинювачів, які дозволяється застосовувати для чистки.

Не варто намагатись вивести забруднення народними засобами, це гарантовано зіпсує річ. Не втомлюємось застерігати вас від цього.

Буквені символи вказують на активну речовину в розчинювачі, а лінії - на допустимі рівні води та механічного впливу:

А якщо ярлики відсутні?

Ярлики з рекомендаціями по догляду та експлуатації речей повинні маркуватись на кожній етикетці одягу чи текстильних виробах згідно з їхнім складом. Але так буває не завжди. Тому ми склали список з рекомендаціями по догляду за різними видами речей.

Трикотаж:

Шерсть:

Бавовна:

Віскоза:

Льон

Шовк

Для кожного виду тканини рекомендується уникати надмірних температур, враховуючи прості правила:

Не треба боятись віддавати речі в хімчистку. Часи, коли для очищення використовували тільки сильнодіючі хімічні речовини, минули. І зараз наші спеціалісти очищують речі паром, водою і навіть повітрям.

Часто забруднення на одязі неможливо відчистити самостійно і тоді на допомогу приходить хімчистка. В ідеалі - наша хімчистка;)

Бо тільки ЦЕХ робить речі як нові. Гарантовано

 

В ДОДАТКУ ЦЕХ ЦІНИ НИЖЧІ

Насолоджуйтеся життям.
А ми подбаємо про ваші речі!
Ще зручніше зв'язатися з нами - через наш додаток